Meie ajalugu

Pikaajaliste traditsioonidega ravimiettevõte Euroopa südames

    

 

 

1890 – Kahlbaum Laborpräparate

1890. aastal asutas Johannes Kahlbaum keemia- ja farmaatsiaettevõtte Kahlbaum Laborpräparate. Vana tehas seisis Berliinis Adlershofis sama koha peal, kus praegu asub BERLIN-CHEMIE AG kontor. 20. sajandi alguses töötas Kahlbaum Laborpräparates juba rohkem kui 250 inimest, kes tootsid laborites enam kui 1000 erinevat keemia- ja meditsiinitoodet.


1927 – Schering-Kahlbaum AG-st Schering AG-ks

Pärast seda, kui ettevõte ühines 1927. aastal Scheringuga, mille peakontor asus Berliinis Weddingi linnaosas, sai ettevõte riigi ühe suurima keemia- ja ravimifirma osaks ning nimetati ümber Schering-Kahlbaum AG-ks.

Vaid kümme aastat hiljem, aastal 1937, kui Schering AG ettevõtte täielikult üle võttis, korraldati kogu strateegia ümber. Sellest ajast alates keskendus ettevõte mitte ainult keemilis-tehnilistele toodetele, vaid üha enam ka ravimitele.


1956 – VEB Berlin-Chemie

Pärast Teise maailmasõja lõppu jäi Schering AG Adlershofi tehas Nõukogude okupatsiooni ehk hilisema Saksa Demokraatliku Vabariigi piiresse. Kuigi lammutamise käigus kaotas ettevõte osa varustust, laboreid ja toorainet, jätkus tootmine sõjaväelise valitsuse tellimusel ning suur osa toodetest läks sõjahüvitisena nõukogude võimule. 1948. aastal Adlershofi tehas natsionaliseeriti ning muudeti riigiettevõtteks.

1950. aastate keskpaigast kandis ettevõte nime VEB Berlin-Chemie. Järgnevate aastate jooksul arenes aktsiaseltsist üks suurimaid ravimitootmisettevõtteid Saksa Demokraatlikus Vabariigis. Lisaks penitsilliinile, insuliinile ja klooramfenikoolile tootis VEB Berlin-Chemie pestitsiide ja kahjuritõrjetooteid, hiljem ka elamuehituses kasutatavat silikaati ning tekstiili- ja kosmeetikatööstuse tooraineid.


1990 – BERLIN-CHEMIE Aktiengesellschafti (AS) asutamine

Pisut aega enne Berliini müüri langemist muudeti ettevõte aktsiaseltsiks, et kindlustada selle tulevik. See tõi omakorda kaasa ka uue suuna: sellest ajast peale toodab BERLIN-CHEMIE ainult ravimeid, mis on toodetud vastavalt rahvusvahelisele standardile. Radikaalse muutuse käigus investeeris ettevõte rohkem kui 100 miljonit marka. Erastati endine riigiettevõte BERLIN-CHEMIE AG ja firma pandi rahvusvahelisele enampakkumisele.


1992 – Müük Itaalia MENARINI Groupile

1992. aastal omandas BERLIN-CHEMIE AG Itaalia suurim ravimiettevõte MENARINI Group, misjärel laienes eelkõige turundus- ja müügiosakond, et ületada tolleaegseid raskusi. Ühinenud BERLIN-CHEMIE on Saksamaa ravimiturul tegutsenud 1993. aastast ning 1994. aastast nautinud suurt majandusedu. Viimase paari kümnendiga on BERLIN-CHEMIE arenenud rahvusvahelise haardega edukaks ravimitootjaks.

 

Veel teemasid